Image Alt

Zarząd i Rada

Zapraszamy do zapoznania się z osobami tworzącymi fundację

Zarząd Fundacji

Sprawdź, kto zasiada w zarządzie fundacji
Prezes Fundacji Przedsiębiorca

Ekonomista – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz wielu szkoleń z zakresu wybranych technik zarządzania i modelu doskonalenia jakości. Od 1992 r współwłaścicielka lub właścicielka firm z branży chemicznej i budowlanej. Jedna z pierwszych kobiet w Łodzi realizujących projekty deweloperskie. Od lat z sukcesem i satysfakcją związana z łódzkim rynkiem nieruchomości. Była prezes Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Domów – oddziału łódzkiego, aktywna uczestniczka Łódzkiej Loży Kobiet Biznesu, członkini Międzynarodowego Forum Kobiet, członkini Polskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm. Miłośniczka potencjału i rozwoju Ziemi Łódzkiej, aktywnie wspierająca Impresariat Muzeum Historii Miasta Łodzi, oraz inne projekty kulturalno – biznesowe jak np. Kultura – Nauka – Biznes w Łódzkiem. Od wielu lat działa aktywnie na rzecz promowania przedsiębiorczości i kreatywności kobiet. Wyznawczyni idei, że myśl kreuje rzeczywistość.

Wiceprezes ds. medycznych Fundacji Lekarz kardiolog

Współzałożyciel fundacji, lekarz kardiolog, asystent w Klinice Elektrokardiologii Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki. Był opiekunem Studenckiego Koła Kardiologicznego. W latach 2014-2015 działał jako Prezes Fundacji, obecnie jest Wiceprezesem ds. medycznych.

Wiceprezes Fundacji Przedsiębiorca

Tomasz Kona – absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W 1991 r. założył w Łodzi pierwsze komercyjne studio Radio Manhattan. Współzałożyciel firmy deweloperskiej Virako. Aktywny inwestor deweloperski na terenie Łodzi i Warszawy.

Członek Zarządu Fundacji Specjalista w Klinice Elektrokardiologii

Specjalista w Klinice Elektrokardiologii Katedry Kardiologii Interwencyjnej i Elekrokardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Regionalne Centrum Chorób Serca im. dr Seweryna Sterlinga w Łodzi

Wiceprezes Fundacji Przedsiębiorca

Finansista, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, studiów podyplomowych w zakresie prawa podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim oraz zarządzania w Canadian International Management Institute. Od marca 2004 Dyrektor ds. administracji i finansów polskiego oddziału firmy IMMERGAS – jednego z największych producentów kotłów gazowych. Od stycznia 2013 Dyrektor Finansowy, operacyjny oraz Prokurent spółki, od października 2016 – Dyrektor zarządzający Firmą IMMERGAS

Rada Fundacji

Sprawdź, kto zasiada w radzie fundacji
Przewodniczący Rady Fundacji Lekarz kardiolog

Współzałożyciel fundacji. Dr hab. n. med. prof. nadzw. Jerzy Krzysztof Wranicz zajmuje stanowisko Kierownika Kliniki Elektrokardiologii Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Medycznego, znany lekarz, kardiolog, naukowiec. Autor wielu prac z dziedziny elektrokardiologii i kardiologii. Członek Zarządu międzynarodowych towarzystw kardiologicznych – min. International Society for Holter and Noninvasive Electrocardiology oraz Prezes obecnej kadencji Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Twórca i obecny kierownik pierwszej w województwie łódzkim specjalistycznej Kliniki zajmującej się leczeniem pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Organizator i wykładowca wielu szkoleń, sympozjów i konferencji – polskich i zagranicznych.

Sekretarz Fundacji Lekarz kardiolog

Lekarz kardiolog, dr n. med. Janusz Kawiński pełni funkcję Starszego Asystenta w Klinice Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Członkowie rady

Członek rady Adwokat

Specjalista z bogatym doświadczeniem obejmującym m.in. tematykę prawa karnego, prawa karno-skarbowego, naruszenia norm prawa karnego w zakresie działalności medycznej, a także przestępczość zorganizowaną, narkotykową, wypadki drogowe i komunikacyjne.

Członek rady Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Centrum Filmowego Helios SA

Centrum Filmowe Helios SA istnieje od 1992 r. Początkową działalnością spółki było zarządzanie dwoma łódzkimi kinami – Capitolem i Bałtykiem. Dziś Helios znajduje się w czołówce sieci kin w Polsce – 31 obiektów udostępniających 166 ekranów. Patronuje wielu wydarzeniom festiwalowym, filmowym i muzycznym. Helios jest pierwszą siecią kin, która zaproponowała widzom cykle ambitnych projekcji filmowych Kino Konesera.

Członek rady Wiceprzewodniczący Rady Fundacji, Prezydent Klubu Rotary Łódź

Rotary to międzynarodowe stowarzyszenie charytatywne zrzeszające ludzi kultury, nauki, sztuki, biznesu, medycyny. Łódzki Rotary Klub powstał w 1933 r. Członkowie Rotary działają również na rzecz lokalnych społeczności, porozumienia międzynarodowego oraz promowania wysokich norm moralnych i etycznych. Janusz Kaźmierczak jest również prezesem Agroma – Kutno sp. z o.o.

Członek rady Prezes i Założyciel Grupy Toya

Toya Sp z o. o. to jeden z największych operatorów telewizji kablowej w Polsce. W skład grupy kapitałowej wchodzą: Telewizja Toya, multimedialne studio nagrań Toya Studio, działający z dużym rozmachem Klub Wytwórnia, w którym skoncentrowane są liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne, Media Hub, serwis internetowy Łąkowa 29 oraz Film Hotel. W 2011 Grupa Toya otrzymała nagrodę Firma Roku za działalność biznesową w województwie łódzkim.

Członek rady Prezes Zarządu Virako

Virako – łódzka firma deweloperska istniejąca od 2000r. Swoje działania inwestycyjne koncentruje na budowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych oraz rewitalizacji łódzkich budynków pofabrycznych. W 2012 r. firma Virako została laureatem w prestiżowym konkursie Eurobuild otrzymując nagrodę najlepszego Biurowca Roku 2012. Od 3 lat Virako z dużym sukcesem prowadzi akcję sprzedaży kalendarza, współtworzonego przez polskich i zagranicznych fotografików. Dochód z licytacji przeznaczony jest na wspieranie łódzkich świetlic środowiskowych w ramach programu „Szczęśliwe Podwórka.”

Członek rady Adwokat

Kancelaria adwokacka Zejda & Zejda może poszczycić się blisko 80 letnią historią. Prowadzona od okresu międzywojennego – 1931 r. po dzień dzisiejszy była stopniowo obejmowana przez kolejne pokolenia Rodziny Zejdów, u których zawód adwokata stał się tradycją rodzinną przechodzącą z ojca na syna. Obecnie kancelaria jest prowadzona przez Eugeniusza Zejdę – wysokiej klasy specjalistę w dziedzinie prawa cywilnego i karnego.

Członek rady Lekarz weterynarii

Lekarz weterynarii, absolwent Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Od ponad 26 lat działa w branży hurtu leków weterynaryjnych. Aktywnie działał w Izbach Lekarsko – Weterynaryjnych kilku kadencji, między innymi pełniąc funkcję Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Łódzkiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej. Odznaczany odznaczeniami resortowymi, a także Srebrnym Krzyżem Zasługi. Posiada dwie specjalizacje zawodowe.

Członek rady Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego

Były menadżer Agnieszki Radwańskiej, Były Wice Prezes Polskiego Związku Tenisowego, aktualny Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego, deweloper, udziałowiec w sklepach w Londynie i Nowym Yorku. Urodzony i wychowany w Londynie.

Komisja rewizyjna

Wiceprezes Zarządu Spółki Magellan

W latach 2003 – 2017 Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy Magellan S.A. Wcześniej w latach 1998-2003 Senior Consultant w Deloitte. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta. W latach 2010-2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Medfinance SA – spółki zależnej wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Magellan SA, której przedmiotem działalności jest kompleksowe finansowanie procesów inwestycyjnych realizowanych przez jednostki działające na rynku medycznym. Magellan to spółka blisko 20 letnim doświadczeniem. Lider wśród firm specjalizujących się w usługach finansowych sektora ochrony zdrowia obecnie wchodzący w skład włoskiej grupy kapitałowej Banca Farmafactoring. Grzegorz Grabowicz został zwycięzcą prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku 2010 w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa organizowanym corocznie przez Forbes i ACCA. Za skuteczne pozyskiwanie finansowania zewnętrznego w trudnym środowisku biznesowym oraz wdrożenie projektu finansowania inwestycji w sektorze medycznym – MEDFinance S.A.

Adwokat

Dr hab. prof. nadzw. UŁ Aleksander Kappes pełni funkcję Kierownika Zakładu Prawa Spółek Handlowych na Uniwersytecie Łódzkim. Obok działań związanych z nadzorem korporacyjnym – prawem gospodarczym, handlowym czy prawem konkurencji, jest także autorem licznych publikacji naukowych, skupiających się głównie na tematyce prawa spółek i odpowiedzialności cywilnej. Profesor Aleksander Kappes jest laureatem nagrody Ministra Edukacji Narodowej, którą otrzymał za rozprawę doktorską.

Łódzki Działacz Kulturalny

Łodzianin, animator i działacz na rzecz rozwoju kultury w Łodzi. Były Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wieloletni Dyrektor pionu marketingowego Banku Pekao SA w Łodzi. Znany bibliofil.